Innerlijke verdieping en maatschappelijke betrokkenheid

,

Deze nieuwsbrief brengt opnieuw een gevarieerd aanbod van inspiratie, ontmoeting en verstilling.

Zo nodigen we je uit voor een Sangha Live-avond op 20 april waarin Paul van Gogh samen met anderen reflecteert op het spanningsveld tussen geweldloosheid en oorlog.
Ook staat er direct na de dodenherdenking op 4 mei een indringend gesprek gepland tussen Stef Lauwers en zenleraar Claude Anshin Thomas over zijn weg van oorlog naar vredesactivisme.
Daarnaast kun je je voorbereiden op een verstillende yin yoga sessie onder begeleiding van Ciska Matthes en een praktische workshop ‘Introductie in zelfcompassie’ met Mila de Koning.
We lichten ook Liberation Circle uit – een initiatief buiten 30NOW, maar nauw verbonden in geest, inhoud en het streven naar sociale rechtvaardigheid, waar meditatie en geëngageerd activisme elkaar ontmoeten.
Tot slot informeren we je over een belangrijke wijziging in de mogelijkheid om opnames van cursussen terug te kijken.

Hartelijke groet,
Dirk & Joost

Introductie in Zelfcompassie – Workshop

Ben je op zoek naar meer rust, balans en veerkracht in je leven? Zelfcompassie leert je om op een vriendelijke en begripvolle manier met jezelf om te gaan. Het stelt je in staat om beter met stress en tegenslagen om te gaan, je zelfkritiek te verminderen en meer innerlijke kracht te vinden. In deze workshop Introductie in Zelfcompassie geef ik je in drie uur praktische tools en eenvoudige oefeningen om direct meer zelfcompassie in je dagelijks leven te brengen.
Deze workshop is de ideale eerste stap voor iedereen die wil ontdekken wat zelfcompassie voor hem of haar kan betekenen.

Wat kun je verwachten?

  • Heldere uitleg over wat zelfcompassie is (en wat het niet is).
  • Praktische handvatten: Je leert simpele oefeningen die je direct kunt toepassen om je zelfkritiek te vervangen door begrip en steun.
  • Direct toepasbare tips: Concrete tips en ervaar korte meditaties die je helpen meer balans en rust te vinden in je dagelijkse leven.

Voor wie is deze workshop?

  • Voor iedereen die wil ontdekken hoe je beter voor jezelf kunt zorgen.
  • Voor mensen die op zoek zijn naar concrete en toegankelijke manieren om meer vriendelijkheid naar zichzelf toe te ontwikkelen.
  • Iedereen kan meedoen, met of zonder meditatie-ervaring.

📅 Zondagmiddag 25 mei van 14.00 tot 17.00 uur

👥 Onder begeleiding van Mila de Koning

🔗 Meer info & aanmelden: 30NOW.nl/zelfcompassie-workshop

Sangha Live met Paul van Gogh

‘Geweldloosheid als ideaal, oorlog als realiteit. Dilemma’s van onze tijd.’

Hoe blijf je trouw aan het principe van geweldloosheid in een wereld vol conflict en dreiging?

Paul van Gogh, boeddhistisch geestelijk verzorger bij Defensie, deelt zijn persoonlijke zoektocht langs morele dilemma’s, boeddhistische idealen en de rauwe realiteit van oorlog.

In twee artikelen op BodhiTV verkent hij deze vragen vanuit boeddhistisch perspectief. Je vindt ze hier:

👉 bodhitv.nl/geweldloosheid-als-ideaal-oorlog-als-realiteit

Tijdens de Sangha Live-avond op zondag 20 april staan we stil bij de spanning tussen idealen en realiteit. Wat vraagt deze tijd van ons – als burger, als boeddhist, als mens? En hoe kunnen we, ook zonder activist te zijn, met compassie iets bijdragen?

📌 Let op: Deze sessie is exclusief voor leden en vindt plaats via Zoom Meetings, waarin we ruimte creëren voor ontmoeting en interactie. Je kunt – als je wilt – je camera en microfoon inschakelen om actief deel te nemen. De sessie wordt niet opgenomen, zodat we samen een open en vertrouwde sfeer kunnen laten ontstaan.

Nog geen Lidmaatschap? Ga naar: 30NOW.nl/lidmaatschap

Leden kunnen direct deelnemen via 30NOW.nl/sangha

Meer Live tips

Live Lezing/ Interview met Claude Anshin Thomas: Van oorlog naar vrede

📆 Zondag 4 mei 🕙 20.05 – 21.15 uur
Zenleraar, Vietnamveteraan en vredesactivist Claude Anshin Thomas spreekt over zijn transformatie van getraumatiseerd soldaat naar vredestichter. Hoe kijkt hij vandaag aan tegen geweld en militaire opbouw?
🕯️ Start: direct na de Dodenherdenking, rond 20.05 uur.

Live Lezing met Ciska Matthes – Yin Yoga: Open je (moeder)hart

📆 Zondag 11 mei 🕙 20.00 – 21.15 uur
Een verstillende sessie yin yoga met aandacht voor het hart, passend bij Moederdag. Geschikt voor iedereen – ongeacht ervaring of flexibiliteit. Met hartmeditatie en ruimte in de borstkas.
🧘‍♀️ Thema: ontspanning, lichaamsbewustzijn en zachtheid.

Live Lezing/ gesprek met Tetsue roshi: Luisteren met je hele zijn

📆 Zondag 18 mei 🕙 20.00 – 21.15 uur
Zenmeester én mediator Tetsue roshi spreekt over de kracht van zen in conflictsituaties. Hoe helpt beoefening bij het luisteren naar emoties, kinderen en complexe relaties?
🧘 Vooraf meditatie, achteraf ruimte voor vragen.
🔗 De deelname-link voor de bovenstaande live sessies vind je op 30NOW.nl/live, of maak gebruik van de gratis e-mailaankondigingen.

Ik vond het heel mooi en waardevol om met een groep jonge (en voor elkaar nog onbekende) begeleiders samen te komen en 30NOW Next op te starten. Ik ben dankbaar dat ik hier deel van mag uitmaken en bewonder de energie en creativiteit waarmee meditaties worden neergezet. Nu het programma er staat, wens ik het meer jongvolwassenen toe om de weg naar ons te vinden, zodat zij ook de positieve effecten van meditatie (en de dhamma) in hun leven mogen ervaren. 

Rizwaan I Begeleider 30NOW Next

Onbeperkt toegang tot cursusmateriaal
– terugkijken tot één jaar

Met het Lidmaatschap steun je het platform 30NOW én profiteer je van diverse voordelen. Zo blijft het cursusmateriaal van aangeschafte cursussen onbeperkt toegankelijk. Dit betekent dat je in je eigen tempo kunt terugkijken, herhalen en verdiepen wanneer het jou uitkomt.

Toch hebben we door de jaren heen gemerkt dat één onderdeel hiervan wat uitdagend is: de opnames van de live sessies. Vanwege privacyoverwegingen en de benodigde opslagcapaciteit is het voor ons niet haalbaar om deze onbeperkt beschikbaar te houden.

Daarom zullen we, met terugwerkende kracht, de terugkijkmogelijkheid van de live sessies binnen live cursussen (inclusief de jaargroep) beperken tot één jaar na afronding van de betreffende cursus. Deze aanpassing geldt voor alle leden met een actief lidmaatschap.

Wil je toch graag een specifieke sessie bewaren?

Mocht je om inhoudelijke of persoonlijke redenen een bepaalde live sessie graag willen behouden of nog eens willen terugzien, laat het ons dan uiterlijk vóór 1 juni weten via 30NOW.nl/help. Dan kijken we graag samen naar een passende oplossing.

Liberation Circle

Liberation Circle is een nieuw internationaal platform, opgericht door Dirk Wolbers, Dorine Esser en Joyce Cordus, waar boeddhistische beoefening, sociale rechtvaardigheid en dekoloniale perspectieven samenkomen – met een heldere en betrokken focus op de strijd voor vrijheid in Palestina en daarbuiten.

Het initiatief vertrekt vanuit een indringende vraag aan ons als boeddhistische beoefenaars: Wat belichamen we werkelijk? Leven we naar de principes van wijsheid, compassie, ethisch handelen en rechtvaardigheid – of trekken we ons terug in passiviteit?

Binnenkort starten online sessies op basis van dana. 🔗 Meer info vind je op LiberationCircle.org

Hoewel Liberation Circle losstaat van 30NOW, delen we dit initiatief graag vanwege de oprichters, de inhoudelijke verwantschap en gedeelde waarden.

Dank voor je steun
via dana en het Lidmaatschap

Met dankbaarheid kijken we naar de vele vormen van steun die 30NOW mogelijk maken:

Dank voor de dana

De vrijwillige bijdragen die we ontvangen voor de live meditaties en lezingen maken het voor onze begeleiders mogelijk om deze sessies dagelijks aan te bieden. Jouw dana is een waardevol gebaar van wederkerigheid.
👉 Wil je ook bijdragen? Kijk op 30NOW.nl/doneren

Dank aan alle leden – nieuw én vertrouwd

Met je Lidmaatschap krijg je niet alleen toegang tot de rijke bibliotheek, kun je vragen delen met begeleiders en gebruikmaken van extra functionaliteiten – je draagt ook direct bij aan het voortbestaan van het platform.
👉 Meer info: 30NOW.nl/lidmaatschap

Je betrokkenheid maakt 30NOW tot een levendige en toegankelijke oefenplek voor iedereen.

Heel veel dank 🙏

Notificaties activeren
Notificatie ontvangen bij
guest
0 Reacties
meest recent
oudste meest gestemd
Inline Feedback
Bekijk alle reacties